Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

22.01.2022 / 16:14 Fudbal - Premier liga

Aston Villa nanijela Evertonu novi poraz

Aston Villa je došla do pobjede na Goodison Parku protiv Evertona u 23. kolu engleske Premier lige sa minimalnih 0:1, a Karamele su nastavile novi negativni niz i sada pet uzastopnih utakmica ne znaju za trijumf.

Everton je bio totalno bezopasan u prvom dijelu. Karamele nisu uputile nijedan udarac, dok su Vilenjaci kreirali neke šanse, a prigovarali su sudiji nakon što je Ollie Watkins pao u protivničkom šesnaestercu u 38. minuti. Villa je povela u nadoknadi prvog dijela golom Emiliana Buendie. Argentinac je pogodio glavom nakon centaršuta Lucasa Dignea.

U drugom poluvremenu promijenila se slika na terenu. Everton je bio taj koji je imao nešto više loptu u posjetu i uputio veći broj udaraca na gol. Ipak, domaći nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti ekipi Stevena Gerrarda, tako da je do kraja susreta rezultat ostao nepromijenjen.