Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

21.01.2022 / 23:09 Košarka - Euroliga

Crvena zvezda poražena od Asvela u Francuskoj

Zanimljivu utakmicu u 22. kolu Eurolige odigrali su i Asvel i Crvena zvezda, a francuski tim je slavio trijumf rezultatom 69:67.

Zvezda je na poluvremenu imala prilično sigurnu prednost od 25:35, ali u trećoj dionici Asvel dolazi do preokreta nošen sjajnim Lacombeom i Jonesom.

Ušlo se u posljednju četvrtinu s vodstvom Asvela od 49:47, a timovi su se u nekoliko navrata smjenjivali u vodstvu.

Sama završnica bila je izrazito dramatična, a White na minut prije kraja pravi faul u napadu i poklanja loptu domaćim košarkašima.

Uz zvuk sirene je Dobrić pokušao ubaciti trojku za pobjedu Zvezde, ali iz teške pozicije koju si je napravio jedva je uspio i da dobaci do koša. Zarvšilo je 69:67.

Pomenuti Jones i Lacombe imali su po 17 poena, a kod Zvezde se sa 20 poena istakao Dobrić, dok je 12 dodao White.