Banja Luka 19°C
Bihać 16°C

21.01.2022 / 22:12 Rukomet - Evropsko prvenstvo

Norveška na krilima Tofta uvjerljivo savladala Njemačku

Reprezentacija Norveške opravdala je ulogu favorita i u meču drugog kola druge faze Evropskog prvenstva sa sigurnih 28:23 savladala Njemačku.

Održavali su Nijemci priključak u prvom poluvremenu, koje je Norveška dobila sa 14:12, ali u nastavku Sander Sagosen i društvo dodaju gas i rutinski stižu do pobjede.

U 53. minuti golčinom Tofta Norveška ide na +6 i tu je bio i kraj za Nijemce, pošto više nije bilo povratka.

Završilo je 28:23, a najefikasniji u redovima Norveške bio je sjajni Toft sa sedam golova, a Sagosen i Barthold su dodali po četiri. Bergerud je bio odličan s devet odbrana, dok je golman Njemačke Bitter imao jednu više (10).

Kod Nijemaca je sa četiri gola najefikasniji bio Golla.

Sada je Norveška drugoplasirana u drugoj grupi sa četiri boda i na mjestu je koje vodi u polufinale.