Banja Luka 5°C
Bihać 3°C

20.01.2022 / 08:59 Košarka - NBA

Double-double Jusufa Nurkića u porazu Portlanda, rekordna večer Joela Embiida

Nakon dvije vezane pobjede, Portland je sinoć upisao poraz u gostima kod Miamija, 104:92.

Utakmica je većim dijelom bila rezultatski tijesna, da bi ključnu prednost Heat ostvario u zadnjoj četvrtini, kada su domaćini limitirali Trail Blazerse na samo 12 poena.

Jusuf Nurkić je ponovo pružio dobru partiju i ostvario novi double-double učinak. Za 28 minuta u igri bh. centar je zabilježio 18 poena i 14 skokova, tome pridodao dvije asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

U njegovom timu najefikasniji su bili Anfernee Simons (27 poena) i CJ McCollum (24), dok Miami do pobjede predvodili Caleb Martin (26) i Bam Adebayo (20 poena, 11 skokova).

Detroit je ostvario gostujuću pobjedu nad Sacramentom u dramatičnom finišu, košem Coryja Josepha u posljednjih pola minute za konačnih 131:133. Saddiq Bey najbolji u pobjedničkom sastavu (30 poena), Luka Garza nije bio u rosteru.

Večer je obilježio Joel Embiid, koji je s 50 poena oborio lični rekord i predvodio Philadelphiju do trijumfa nad Orlandom, 123:110.