Banja Luka 11°C
Bihać 7°C

17.01.2022 / 18:49 Rukomet - Euro 2022

Vodstvo rukometaša BiH protiv Španije nakon prvih 30 minuta

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine vodi protiv Španije sa 14:12, nakon prvih 30 minuta utakmice trećeg kola Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Rukometaši BiH, koji su sa dva poraza u prva dva kola izgubili šanse da se plasiraju u narednu fazu takmičenja, odigrali su maestralno prvo poluvrijeme meča u Bratislavi i nadigrali aktuelne prvake Evrope koji nakon dva kola imaju maksimalan učinak.

Izjednačeno se igralo prvih dvadesetak minuta, a u 21. minuti BiH je uspjela da dođe do dva gola prednosti. Ipak, Španci su na najbolji način iskoristili isključenje jednog igrača bh. tima i uspjeli da izjednače. No, u nastavku susreta reprezentacija BiH ponovo preuzela igru i povela, a golom Hercega sa zvukom sirene na odmor otišla sa dva gola prednosti.

Najfikasniji u reprezentaciji BiH su Ivan Karačić sa četiri te Josip Perić i Nikola Prce sa po tri gola, dok je Benjamin Burić imao sedam odbrana.