Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

14.01.2022 / 19:35 Fudbal - AFCON

Halilhodžić i Maroko osigurali nokaut fazu

Selekcija Maroka, koju s klupe kao selektor predvodi Vahid Halilhodžić, ostvarila je večeras novu pobjedu na Afričkom kupu nacija.

Slavio je ovaj put Maroko protiv Komora sa 2:0, te stigao do druge pobjede u dva meča grupne faze prvenstva Afrike.

U vodstvo je Maroko doveo Selim Amallah u 16. minuti i dugo je na semaforu stajalo 1:0. Veliku priliku je za Marokance u 81. minuti imao En Nesyri, ali on nije realizirao jedanaesterac, pošto mu je šut s bijele tačke odbranio golman Komora Ben Boina.

Konačnih 2:0 je u prvoj minuti nadoknade postavio Aboukhlal. Vrijedi reći zaista da su se Marokanci ispromašivali u ovoj utakmici i da su trebali ubjedljivije slaviti.

Tako je sa maksimalnih šest bodova Maroko već osigurao prolazak grupne faze, odnosno plasman u nokaut fazu takmičenja.

U isto vrijeme je odigran meč Malavija i Zimbabvea, a nominalni domaćin je slavio sa 2:1 i osvojio važne bodove u borbi za nokaut fazu, prenosi SCsport.