Banja Luka 13°C
Bihać 13°C

09.01.2022 / 20:45 Fudbal - Dva penala za preokret

Afrički kup nacija otvoren pobjedom domaćina

Utakmicom između domaćina Kameruna i Burkine Faso na Olembe stadionu u Jaundeu otvoren je Afrički kup nacija, prenosi SCsport.

Gosti su poveli, Gustavo Sangare u 24. minuti je šokirao favorita nakon odličnog ubačaja Bertranda Traorea.

No, u zadnjim minutama prvog poluvremena Kamerun je napravio preokrat i to pogocima s bijele tačke.

Prvo je dosuđen penal zbog faula nad Anguissom, siguran realizator najstrože kazne u 40. minuti je bio kamerinski kapiten Vincent Aboubakar. Isti igrač je pretvorio u pogodak jedanaesterac u sudijskoj nadoknadi.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, meč je okončan trijumfom domaće selekcije sa 2:1.

Večeras će biti odigran i drugi meč grupe A, između Etiopije i Zelenortskim Otoka.