Tuzla 6°C
Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

04.12.2021 / 23:07 Fudbal - LaLiga

Jović ušao umjesto povrijeđenog Benzeme i režirao pobjedu Kraljeva u San Sebastijanu

Fudbaleri Real Madrida savladali su Real Sociedad u San Sebastijanu sa 0:2 u okviru 16. kola španske La Lige.

Meč je odlučio reprezentativac Srbije Luka Jović koji je dobio priliku u 17. minutu zbog povrede Karima Benzeme i u potpunosti opravdao povjerenje Carla Ancelottija.

Poslije ne pretjerano uzbudljivog prvog poluvremena, susret su prelomili detalji iz drugog dijela igre, a sve je počelo u 47. minutu kada je Jović lijepom asistencijom pomogao Viniciusu za pogodi mrežu Baskijaca.

Deset minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Poslije centaršuta sa desne strane i kontakta Casemira sa loptom, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Luka Jović i tako praktično osigurao pobjedu Kraljevskog kluba na teškom gostovanju.

Madriđani su se tako učvrstili na vrhu tabele. Navedimo i da je Atletico večeras iznenađujuće porfažen kući od Mallorce, 1:2.