Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

04.12.2021 / 20:36 Fudbal - Bundesliga

Bayern pobijedio Borussiju Dortmund, Lewandowski igrač odluke

Bayern Munchen pobijedio je 3:2 na gostovanju kod Borussije Dortmund u Der Klassikeru koji se odigrao u 14. kolu Bundeslige i pobjegao današnjem protivniku na četiri boda razlike na prvenstvenoj ljestvici.

Dortmund je poveo već u petoj minuti preko Juliana Brandta na lijepu asistenciju Bellinghama, no gosti su do kraja prvog poluvremena okrenuli rezultat. Prvo je Robert Lewandowski pogodio u devetoj minuti nakon velike greške Hummelsa, da bi Kingsley Coman u 44. minuti zabio za 2:1. piše Index.hr.

Erling Haland poravnao je na 2:2 lijepim udarcem u 48. minuti, no pola sata kasnije tragičar je ponovo bio Mats Hummels. Skrivio je jedanaesterac tako što je igrao rukom, a Felix Zwayer dosudio ga je nakon pregleda VAR snimke. Lewandowski ga je realizirao i svojim drugim golom na utakmici donio pobjedu Bayernu. Josip Stanišić zbog ozljede nije konkurirao za nastup kod Bavaraca, dok je Marin Pongračić susret odgledao s Dortmundove klupe.