Banja Luka 4°C
Bihać 2°C

27.11.2021 / 22:44 Fudbal - Serie A

Inter pobijedio u Veneciji, Džeko odigrao cijeli meč

Fudbaleri Intera su u 14. kolu Serie A gostovali u Veneciji, gdje su s 0:2 savladali istoimenog domaćina.

Venezia je ove sezone ušla u Seriju A, u kojoj joj zasad ne ide uopće loše, a uoči duela s Interom imala je dvije vezane pobjede.

Ipak, Nerazzurri su bili prejaki za novajliju u elitnom rangu pa su slavili sa 0:2, a golove su postigli Hakan Calhanoglu i Lautaro Martinez.

Došao je Turčin u 34. minuti do jedne lopte na 25 metara od gola i raspalio po njoj, a golman domaćih Sergio Romero nije to uspio zaustaviti, pa je lopta završila iza njegovih leđa.

U sudijskoj nadoknadi dosuđen je penal za Inter, a Lautaro Martinez je pogodio i postavio konačnih 0:2.

Edin Džeko je i večeras bio starter u dresu Intera, a na terenu je ostao svih 90 minuta.

Inter je sada trećeplasirani sa 31 bodom, a Venezia ima 15 bodova i na 15. je poziciji.