Banja Luka 2°C
Bihać 2°C

27.11.2021 / 18:42 Fudbal - Engleska

Liverpool deklasirao Southampton, veliki podvig Salaha

Odigrane su još tri utakmice 13. kola engleske Premier lige, a Liverpool je ostvario veoma ubjedljivu pobjedu protiv Southamptona (4:0).

Redsi su poveli već u drugoj minuti pogotkom Jote, a isti igrač bio je i strijelac za 2:0 u 32. minuti kada je mu asistirao Salah. Egipćanin je tako došao velikog podviga. Tako je do sada učestvovao kod 150 premijerligaških golova (108 golova, 42 asistencije) na 171. nastupu. Brže do tog podviga su došli samo Alan Shearer i Thierry Henry.

Do kraja prvog poluvremena još jedan pogodak za Liverpool postigao je Thiago. Van Dijk je bio strijelac u 52. minuti za 4:0, a to je na kraj bio i konačan rezultat.

Aston Villa je golovima Targetta i McGinna savladala Crystal Palace sa 1:2, a strijelac gola za domaće bio je Guehi u posljednjim trenucima utakmice. Susret bez pogodaka odigrali su Norwich i Wolverhampton.