Banja Luka 19°C
Bihać 16°C

14.11.2021 / 20:07 Auto-Moto - Formula 1

Hamilton pobijedio u Brazilu i dodatno zakomplikvao borbu za prvaka svijeta

Lewis Hamilton je u nevjerovatnom vikendu za njega slavio pobjedu na Velikoj nagradi Brazila na stazi Interlagos.

Hamiltonu je pred ovaj trkački vikend promijenjen motor sa unutrašnjim sagorijevanjem u njegovom bolidu, a očigledno je to donijelo nevjerovatnu prevagu jer je Britanac bio nerealno brz, prenosi SCsport.

Jučer je u sprint kvalifikacijama nadoknadio 15 mjesta, danas je trku startovao deseti, a na kraju je uspio da slavi pobjedu.

Pretekao je Maxa Verstappena koji je vodio od početka u 59. krugu trke, te ju je lagano priveo kraju i slavio pobjedu.

Najbrži krug trke mu je u posljednjem krugu “ukrao” Sergio Perez, a Hamilton se pobjedom vratio u trku za šampionski naslov jer je sada Verstappen ispred njega za 14 bodova. Do kraja sezone ostale su još tri trke. Da je Holanđanin slavio u ovoj trci, već bi bio jako blizu da osvoji šampionat, ali sada je sve otvoreno.

Verstappen je bio drugi, Bottas treći, Perez četvrti, a slijede Leclerc, Sainz, Gasly, Ocon, Alonso, Norris…