Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

27.10.2021 / 16:33 Fudbal - Kup BiH

Velež deklasirao Slogu, Borac rutinski protiv Leotara

Odigrano je pet utakmica osmine finala Kupa BiH koje su počele u 14.30 sati. U četiri meča pobjede su ostvarili gosti, dok je Zvijezda kod kuće savladala Posušje.

Takav rasplet se mogao naslutiti već nakon prvog poluvremena u tim mečevima, s obzirom da su već na odmoru domaći timovi bili u minusu.

Široki Brijeg je slavio nad Radnikom u Bijeljini pogotkom Lukića (0:1). Istim rezultatom Igman je pobijedio u Omarskoj (Zukić je strijelac).

Borac je ostvario trijumf protiv Leotara u Trebinju od 1:2. Za Banjalučane su pogađali Meleg i Lukić iz penala, dok je Milić tek ublažio poraz domaćina u finišu susreta.

Velež je bio najubjedljiviji. Rođeni su deklasirali Slogu u Gornjem Vakufu sa 0:6 (strijelci – Brandao penal, Hasanović, Radović, Anđušić, Pršeš i Zajmović) i tako izborili plasman u četvrtfinale Kupa.

Posušje je bilo veoma blizu da osigura prolaz u regularnih 90 minuta, vodili su gosti pogotkom Brekala, ali pred sami kraj Zvijezda je izjednačila u Gradačcu na 1:1 golom Augustinovića, tako da je pobjednik odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

Na kraju su više znanja i sreće imali su domaći te slavili 6:5.

Podsjetimo, penali su se izvodili i u Tuzli, gdje je Sloboda eliminisala Zrinjski sa konačnih 4:3.

Kup Bosne i Hercegovine – 1/8 finala:

FK Leotar 1-2 FK Borac (Milić / Meleg, Lukić)

NK Sloga Uskoplje 0-6 FK Velež (Brandao, Hasanović, Radović, Anđušić, Pršeš, Zajmović)

FK Radnik 0-1 NK Široki Brijeg (Lukić)

FK Omarska 0-1 FK Igman Konjic (Zukić)

NK Zvijezda - HŠK Posušje 1:1 (6:5)