Banja Luka 7°C
Bihać 5°C

25.10.2021 / 21:35 Fudbal - Veliki derbi

Besiktas srušio Galatu, Pjaniću 90 minuta

Besiktas je pobijedio Galatasaray u velikom turskom derbiju u okviru desetog kola turske Superlige (2:1), a odličnu partiju u redovima domaćih pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

Pjanić je početkom prvog poluvremena mogao postići spektakularan gol, ali ispriječila se prečka. Iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane Pjanić je šutirao, ali lopta je pala na prečku.

Galata je povela u 34. minuti kada je pogodak postigao Alexandru Cicaldau. Ipak, samo pet minuta poslije Besiktas je uspio izjednačiti. Glavom je pogodio Cyle Larin za 1:1, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Larin je drugi gol postigao u 64. minuti za vodstvo Besiktasa.

Galatasaray je imao priliku izjednačiti u 81. minuti iz penala. Domagoj Vida je igrao rukom, ali Ersin Destanoglu je odbranio udarac Mostafe Mohameda sa bijele tačke i ostalo je 2:1 do kraja.