Banja Luka 8°C
Bihać 6°C

14.10.2021 / 09:20 Košarka - NBA

Dončićev Dallas pobijedio s rekordnom razlikom u istoriji NBA lige

Košarkaši Dallas Mavericksa pobijedili su Charlotte Hornetse 127:59 u gostujućoj predsezonskoj utakmici NBA lige.

Pobjeda Mavsa protiv franšize čiji je vlasnik Michael Jordan najveća je ikad zabilježena u pripremnim utakmicama između dviju NBA momčadi i predstavlja izjednačenje rekordno visoke pobjede u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Istih 68 razlike bilo je 1991. godine za Detroit Pistonse protiv Miami Heata (148:80).

Hornetsi su se koliko-toliko držali tek u uvodnoj četvrtini, koju su izgubili 17:24 u svom Spectrum Centeru, a nakon toga uslijedile su četvrtine koje je Dallas rješavao u svoju korist s 24, 19 i 18 poena razlike. Domaćini su ostali limitirani na 27.4 posto preciznosti iz igre te 15.8 posto u šutu za tri poena. Jedini njihov igrač koji je ubacio više od osam poena bio je James Bouknight, kojem je za 12 koševa trebalo 13 lopti iz igre i pet s crte slobodnih bacanjal, piše Index.hr.

Mavse su do pobjede predvodili Tim Hardaway Jr. s 20 koševa i Kristaps Porzingis sa 17 poena i devet skokova. Luka Dončić je za 26 minuta ubacio 10 poena uz loših 4-14 iz igre. Imao je i osam asistencija.

Do pobjede protiv aktualnih NBA prvaka Milwaukee Bucksa stigao je Utah Jazz uz primjetnu partiju Bojana Bogdanovića. U konačnih 124:120 hrvatski reprezentativac ubacio je 14 poena za 16 minuta provedenih na parketu. Khris Middleton s 25 odnosno Giannis Antetokounmpo s 21 košem, šest skokova i pet asistencija bili su najbolji kod Bucksa.