Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

26.09.2021 / 20:22 Fudbal - Serie A

Sarri nadmudrio Mourinha, Laziju pripao rimski derbi

Lazio je slavio veliku pobjedu u rimskom derbiju protiv Rome na Olimpicu, a savladali su ljute gradske rivale rezultatom 3:2 u šestom kolu italijanske Serie A.

Nebesko-plavi su poveli već u desetoj minuti kada je pogodio Sergej Milinković-Savić. Samo devet minuta poslije Lazio je udvostručio prednost. Strijelac je bio Pedro.

Španac je pogodak proslavio ispred Josea Mourinha. Zanimljivo, portugalski stručnjak ga je doveo u Chelsea, a kada je došao na klupu Vučice prodao ga je ljutim rivalima – Laziju.

Nakon kornera u 41. minuti Roger Ibanez je smanjio na 2:1. Felipe Anderson je u 63. minuti pogodio za 3:1, a Jordan Veretout je šesti minuta poslije smanjio na 3:2, ali to je bilo sve od Rome, prenosi SCsport.