Bihać 2°C

26.09.2021 / 20:04 Fudbal - Premiership

Arsenal razbio Tottenham u derbiju sjevernog Londona

Arsenal je pobijedio Tottenham 3:1 u šestom kolu Premiershipa.

Do vodstva u londonskom derbiju domaćin je stigao u 12. minuti golom Emilea Smitha Rowea poslije asistencije Bukaya Sake. Arsenal je nastavio dominirati, što je rezultiralo povećanjem prednosti na 2:0 u 27. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga na asistenciju Smitha Rowea.

Treći gol za Arsenal zabio je Bukayo Saka u 34. minuti nakon što je iskoristio slabiju odbrambenu reakciju Harryja Kanea u šesnaestercu Huga Llorisa.

Son Heung-Min u 79. je minuti smanjio rezultat na 3:1 poslije ubačaja Reguilona s lijeve strane.

Arsenalu je ovo bila treća uzastopna pobjeda, a Tottenhamu treći ligaški poraz u nizu.

U sljedećem kolu Arsenal gostuje kod Brightona. Tottenham je domaćin Aston Villi, prenosi SCsport.