Banja Luka 5°C
Bihać 3°C

12.09.2021 / 14:30 Fudbal - Serie A

Džeko odigrao cijeli meč: Inter remizirao u gostima kod Sampdorije

Inter je danas remizirao u Đenovi, u susretu trećeg kola Serije A protiv domaće Sampdorije. Susret je okončan rezultatom 2:2.

Gosti su poveli eurogolom Federica Dimarca iz slobodnog udarca u 18. minuti, ali Sampdoria se uspjela vratiti u meč.

Nažalost, golu domaćina u 34. minuti je kumovala i reakcija Edina Džeke, koji je nakon udarca Maye Yoshide nakon kornera skrenuo loptu u mrežu saigrača Handanovića. Na sreću, Dijamantu nije pripisan autogol, a strijelac je zvanično japanski reprezentativac Maya Yoshida. Pogledajte tu nesretnu reakciju Džeke OVDJE!

U finišu prvog dijela aktuelni prvak Italije golom Lautara Martineza opet stiže do prednosti, pošto Argentinac na sjajno dodavanje Barelle pogađa za 1:2.

No, već na startu drugog poluvremena Sampdoria ponovo dolazi do izjednačenja, Tomasso Augello je snažnim udarcem savladao Handanovića. Rezultat se nije mijenjao do kraja, iako je bilo nekoliko pristojnih prilika na obje strane ostalo je 2:2.

Džeko je odigrao cijeli meč za Inter, dobio je žuti karton u 89. minuti za faul nad Candrevom. Njegov tim sada ima sedam bodova iz tri utakmice.