Banja Luka 8°C
Bihać 6°C

07.08.2021 / 15:52 Rukomet - Tokio 2020

Francuska u velikom finalu nadigrala Dansku i osvojila zlato

Okončan je i rukometni turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju, a zlatnu medalju je osvojila selekcija Francuske.

Francuska u velikom finalu nadigrala Dansku i osvojila zlato, treće mjesto pripalo Španiji

Francuska je u velikom finalu nadigrala Dansku i slavila sa 25:23.

Ekipe su se u uvodnim minutiama smjenjivale u vodstvu, ali onda sredinom poluvremena Francuzi podižu tempo i dolaze do prednosti od čak četiri gola.

Na odmor između dva dijela otišlo se s njihovom prednošću od 14:10, a u nastavku su Trikolori uspijevali održati istu.

Veoma važan sedmerac na šest minuta prije kraja Genty brani Hansenu i ostavlja Francuze na +2 (23:21). Potom je Danska preko Gidsela prišla na gol zaostatka, ali Molgaard pravi faul i dobija isključenje.

Koristi to Francuska i odlazi opet na +2, a prednost je zadržala do kraja i slavila sa 25:23.

Do pobjede je Francusku s pet golova nosio Remili, a po tri su postigli Mem i Descat. Kod Danske je Hansen postigao osam, a Gidsel šest golova.

U meču za treće mjesto Španija je tijesno nadigrala Egipat i slavila sa 33:31. Špance je do bronze nosio Gomez sa osam golova, a šest je dodao Garcia. Kod Egipta su po sedam puta pogađali El-Ahmar i Shebib.