Banja Luka 3°C
Bihać 2°C

04.08.2021 / 14:10 Ostali sportovi - Tokyo 2020

Tuka osvojio šesto mjesto u velikom finalu

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je šesto mjesto u utrci na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tuka je u finalnoj utrci dionicu istrčao u vremenu 1:45.98 što je na kraju bilo dovoljno za šestu poziciju.

Prvo mjesto i naslov olimpijskog prvaka osvojio je Kenijac Emmanuel Kipkurui Korir (1:45.06). Srebro je pripalo njegovom sunarodnjaku Cheruiyotu Fergusonu Rotichu (1:45.23), a bronza Poljaku Patryku Dobeku (1:45.39).

Osvajanjem šeste pozicije Tuka je izjednačio rezultat bivšeg bh. strijelca Nedžada Fazlije sa Olimpijskih igara 2000. u Sydneyu, dok najbolji rezultat ima taekwondoist Nedžad Husić koji je u Tokiju osvojio peto mjesto.

Tuka je nakon finalne utrke stadion napustio u kolicima.

Naš najbolji atletičar za vrijeme utrke je dobio udarac u kvadriceps sprintericom, jednog od takmičara. Desilo se to za vrijeme naguravanja tokom utrke.

Povreda, srećom nije teška. Ipak, vidna je oteklina na nozi našeg atletičara.