Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

24.07.2021 / 20:56 Fudbal - Premijer liga BiH

Sloboda slavila i u Bijeljini i došla do druge pobjede na startu sezone

Fudbaleri Slobode došli su i do druge pobjede ove sezone pošto su savladali Radnik u Bijeljini rezultatom 2:1.

Nakon pobjede nad Rudarom u prvom kolu, iza Slobode je još jedan težak meč, ali i nova tri boda.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli gotovo ništa i bilo je to najslabijih 45 minuta u dosadašnjem dijelu Premijer lige. Jedini pokušaj vrijedan spomena imao je Hasukić u 30. minuti, ali je njegov udarac fantastično izblokirao Ćivić.

Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao. U 51. minuti Ćivić je zaprijetio nakon slobodnog udarca šutem glavom, no lopta ide daleko od gola.

Pravo niotkud, u 72. minuti dosuđen je penal za goste. Abid Mujagić se odlično ubacio, Urošević ga ruši, a siguran realizator bio je Dženis Beganović.

Samo pet minuta kasnije, najljepši potez na utakmici. Nakon kornera i gužve u domaćem kaznenom prostoru, lopta se odbija do Alena Kurtalića koji hvata fantastičan volej za 0:2.

Radnik se u meč vraća u 79. minuti, a pogodio je Nikola Popara. To je dalo ‘krila’ domaćinu, koji, ipak, do kraja nije mogao do poravnanja, tako da Tuzlaci nose bodove na Tušanj.

Radnik – Sloboda 1:2 (Popara 79′ / Dž. Beganović 73′, Kurtalić 77′).

Stadion: Gradski stadion Bijeljina. Gledalaca: 1.000. Sudija: D. Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Popara, Urošević (Radnik), Jusić, Veselinović (Sloboda).

RADNIK: Aljkanović, Nikić (od 46′ Urošević), Sušić (od 46′ Vasić), Šubert, Hasukić (od 59′ Tahrić), Popara, Ristanović (od 83′ Došlo), Gogić (od 78′ Motika), Šarić, Marković, Pantelić.

SLOBODA: Bukvić, Čivić, Karišik (od 50′ Jusić), A. Beganović, Balić (od 68′ Kurtalić), Maksimović, Osmić, Predragović (od 68′ Husejinović), Dž. Beganović, Alić (od 46′ Ramić), Mujagić (od 74′ Veselinović).