Banja Luka 7°C
Bihać 3°C

22.07.2021 / 22:07 Fudbal - Spektakl u Sarajevu

Sjajni Rođeni slavili na Grbavici: Velež - AEK 2:1

Nogometaši Veleža i AEK-a večeras od 20:30 sati na stadionu Grbavica igraju prvu utakmicu drugog pretkola Konferencijske lige.

93' - Kraj utakmice!

90' -
Tri minute sudijske nadoknade.

84'-
Žuti karton za Ćosića.

80' -
Žuti karton dobio je Dario Fereira.

77' -
Sjajna prilika za Velež! Georgijević je dobro skočio nakon centaršuta Brandaa i sjajno šutirao, ali krajnjim naporom brani to golman AEK-a Tsintotas.

65'
 - Žuti karton za Sharkova.

61' - Odbrana gostiju ponovo blokira novi opasan udarac Pršeša!

56' - Dino Hasanović je dobio žuti karton. Ovo je druga javna opomena za fudbalere Veleža, prvu je dobio Ovčina.

53' - GOL!
Dženan Zajmović pogađa za preokret Veleža i erupciju oduševljenja na Grbavici. Mehmed Ćosić je dodao loptu u prostor, a napadač "Rođenih" sjajno pogađa.

49' -
Najbolja prilika za AEK nakon vodećeg gola. Bila je to odlično ubačena lopta iz slobodnog udarca s desne strane, a neometani Tzavellas je glavom pogodio prečku s gornje strane.

46' -
Počelo je drugo poluvrijeme

45' -
Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici!

43' -
Poništen gol AEK-a. Bila je to duga akcija grčke ekipe, a nakon centaršuta s lijeve strane lopta je završila u Veležovoj mreži. Međutim, pomoćni sudija je signalizirao ofsajd.

40' -
Žuti karton za Veležovog kapitena na večerašnjoj utakmici.  To mu je već drugi žuti karton u Konferencijskoj ligi.

36' -
Isić je sada šutirao glavom neometan nakon kornera Pršeša. Ipak, lopta je otišla visoko iznad gola. Velež ima inicijativu te u posljednjih 5 minuta ima čak 65 posto posjeda lopte.

31'. -
Sjajan pokušaj Pršeša! Dobio je loptu sa desne strane i šutirao sa nekih 20ak metara, ali dobro brani golman gostiju.

24'. -
Sada je Ćosić dobro centrirao sa desne strane, ali Zajmović nije dobro zahvatio tu loptu.

22' -
Igra se malo primirila, a Velež je umalo imao zicer. Međutim, posljednji pas Anđušić u prostor ispred Pršeša nije prošao pa je tako propala ova dobra kontra Veleža.

14'
- GOL! Kakva golčina Omara Pršeša! Velež ekspresno stigao do poravnanja!

12' - GOL! AEK vodi golom Ansarifarda. Sjajno je svog napadača uposlio Albanis.

8'. - Borba je za svaku loptu, fudbaleri Veleža su motivisani sjajnom podrškom sa tribina.

6'. - Fudbaleri AEK-a su konačno došli do nešto dužeg posjeda, zaprijetili su na gol Veleža, ali siguran je Bogdanović.

1'. - Počela je utakmica, prvi sa centra kreću fudbaleri Veleža.

0'. - Igrači obje ekipe izlaze na travnjak Grbavice.

Velež: Bogdanović, Ovčina, Zeljković, Isić, Ferreyra, Hasanović, Pršeš, Ćosić, Anđušić, Brandao i Zajmović.

AEK: Tsintotas, Bakakis, Svarnas, Tzavellas, Lopes, Shakhov, Szymanski. Mantalos, Garcia, Albanis, Anarifard.

Na klupi za rezerve kod Veleža ostali su: Kačavenda, Radović, Osmić, Alagić, Vehabović, Dejanović, Radovac, Cvijanović, Georgijević i Zubanović. Svoju priliku sa klupe kod grčkog predstavnika čekat će Anel Šabanadžović i Ognjen Vranješ.