Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

11.06.2021 / 08:22 Košarka - NBA play-off

Milwaukee u sjajnom meču pobijedio Brooklyn

Nakon velike drame, Milwaukee je savladao Brooklyn i smanjio u seriji polufinala Istoka na 1-2.

Bucksi su odlično otvorili meč u svojoj dvorani, poveli sa 30:9 u prvoj četvrtini, ali već do kraja poluvremena gosti su uspjeli značajno istopiti razliku (45:42).

Potom je uslijedila rezultatska klackalica, da bi Netsi došli u vodstvo trojkom Kevina Duranta za 80:83 na minut i po prije kraja. Poenima Khrisa Middletona i Jrue Holidaya domaćini opet dolaze do prednosti (84:83). Konačnih 86:83 postavlja Middleton pogocima s linije slobodnih bacanja, nakon što Brooklyn prethodno nije iskoristio napad.

Upravo je Middleton bio najefikasniji kod Milwaukeeja (35 poena, 15 skokova), pratio ga je Giannis Antetokounmpo (33 poena, 14 skokova). Kod Brooklyna se istakao Durant (30 poena, 11 skokova).

Tijesno je bilo i u duelu Utah Jazza i Los Angeles Clippersa. Domaćin je u Vivint Areni imao prednost od 21 poena razlike tokom treće četvrtine (76:55), ali kalifornijski tim se nije predavao.

Clippersi su smanjivali distancu, da bi još i poveli sredinom zadnje dionice nakon dvije vezane trojke Reggieja Jacksona (99:101). Ipak, Jazzeri zahvaljujući sjajnim reakcijama u odbrani ponovo preuzimaju konce meča u svoje ruke i na kraju bilježe trijumf od 117:111 za vodstvo od 2-0 u polufinalu Zapada.

Ponovo je kod Jazza izvrstan bio Donovan Mitchell (37 poena), dok je Rudy Gobert oborio vlastiti rekord u broju skokova (20) na jednoj play-off utakmici. Strijelce gostiju predvodili su Reggie Jackson (29 poena) i Paul George (27 poena, 10 skokova).