Tuzla 17°C
Banja Luka 15°C

07.06.2021 / 08:51 Košarka - NBA

Clippersi savladali Maverickse u sedmom meču serije

Los Angeles Clippersi ostvarili su pobjedu u sedmoj utakmici serije protiv Dallas Mavericksa i tako s ukupnih 4-3 prošli u polufinale Zapada.

Susret je bio rezultatski tijesan do posljednjih minuta treće četvrtine, kada se domaćin u Staples Centeru odlijepio na osjetniju prednost (100:85), koju više nije ispuštao do kraja utakmice i konačnih 126:111.

S ovim trijumfom Clippersi su ujedno postali tek šesta NBA ekipa koja je izgubila prve dvije utakmice play-off serije kod kuće, a na kraju ipak prošla u narednu rundu.

U pobjedničkom sastavu istakli su se Kawhi Leonard (28 poena, 10 skokova), Marcus Morris (23 poena) i Paul George (22 poena, 10 asistencija). Kod Dallasa je fenomenalnu partiju pružio Luka Dončić, upisao čak 46 poena i 14 asistencija. Slovenac ipak nije mogao sam protiv ovakvog rivala…

Clipperse u konferencijskom polufinalu čeka Utah Jazz, prvoplasirani tim Zapada u ligaškom dijelu sezone.