Tuzla 15°C
Banja Luka 14°C
Bihać 9°C

06.06.2021 / 08:04 Košarka - NBA

Brooklyn u prvoj minuti ostao bez Hardena, ali savladao Milwaukee za vodstvo u seriji

Prva utakmica polufinala Istoka nije mogla početi gore za Brooklyn. Već u prvoj minuti parket je napustio James Harden zbog povrede zadnje lože i više se nije vraćao u igru.

Milwaukee je iskoristio konfuziju domaćeg tima i došao do prednosti 20:11 u šestoj minuti, ali njujorški sastav se oporavio od početnog šoka i već na startu druge četvrtine istopio razliku te poveo.

A kada su jednom došli do vodstva, Netsi prednost više nisu ispuštali do kraja susreta te su na kraju slavili sa 115:107 za 1-0 u seriji.

Odličnu partiju u pobjedničkom sastavu pružili su Kevin Durant (29 poena, 10 skokova), Kyrie Irving (25 poena) i Blake Griffin (18 poena, 14 skokova). Bucksima nije pomoglo ni sjajno izdanje Giannisa Antetokounmpa (34 poena, 11 skokova) da izbjegnu poraz.

Što se tiče Hardena, beka Brooklyna danas očekuju detaljniji ljekarski pregledi poslije kojih će biti poznata težina povrede.