Banja Luka 3°C
Bihać -1°C

15.05.2021 / 17:24 Fudbal - Serie A

Atalanta se treći put uzastopno plasirala u Ligu prvaka

Odigrane su dvije utakmice 37. kola italijanske Serije A, a Atalanta je pobjedom protiv Genove došla do novog plasmana u Ligu prvaka, dok je Torino poražen na gostovanju kod Spezije, tako da i dalje strahuje za opstanak.

Atalanta je slavila sa 3:4, a u prvom dijelu utakmice postigla je tri pogotka. Strijelci su bili Zapata, Malinovsky i Gosens. Shomurodov je smanjio na 1:3 početkom drugog dijela, ali je Pašalić brzo vratio tri gola prednosti gostima.

Genoa je uspjela učiniti završnicu zanimljivijom, jer su pogađali Pandev u 67. minuti iz penala i Shomurodov u 85. minuti, međutim do kraja nisu uspjeli doći barem do boda, tako da je Atalanta sada ponovo osigurala plasmana u Ligu prvaka.

Torino je izgubio kod Spezije (1:4). Za domaće su pogađali Saponara, Erlic i dva puta Nzola, a za goste Belotti. Torino je ostao tako sa 35 bodova, četiri manje od Beneventa, koji je u opasnoj zoni. Ova dva kluba do kraja imaju odigrati po dvije utakmice, tako da je šest bodova u igri.

Zbog povrede u rosteru Torina nije bilo našeg Amera Gojaka.