
Fudbaleri Sheffield Uniteda slavili su u posljednjem današnjem meču 33. kola engleske Premier lige rezultatom 1:0 protiv Brightona.
Oštrice su već i matematički ispale iz Premier lige, ali su večeras odigrale dobar meč i slavile protiv Galebova, koji se bore za opstanak.
Iako su mnogi očekivali trijumf gostiju, nije se dogodio ponajviše zahvaljujući raspoloženom Aaronu Ramsdaleu na golu Sheffielda.
Jedini gol na utakmici u 19. minuti postigao je David McGoldrick. U nastavku su gosti došli do poravnanja prvijencem mladog Poljaka Jakuba Modera, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.
Ostalo je 1:0 tako da je Sheffield došao do 17. boda u sezoni. Brighton je ostao na 34, sedam više u odnosu na Fulham koji je prvi ispod crte.
(Vijesti.ba / SC)