Banja Luka 6°C
Bihać 3°C

22.04.2021 / 08:51 Fudbal - Championship

Begović sjajno asistirao u ubjedljivoj pobjedi Bournemoutha protiv Millwalla

Bournemouth je ostvario pobjedu na gostovanju kod Millwalla u 43. kolu Championshipa rezultatom 1:4, a asistenciju kod jednog od golova Trešnjica upisao je bosanskohercegovački golman Asmir Begović.

Philip Billing je doveo Bournemouth u prednost u 16. minuti, a zatim je u 27. Begović poslao sjajnu loptu s gola prema Arnautu Danjumi te je Nizozemac udvostručio prednost Trešnjica.

Bh. golman je drugi čuvar mreže u Championshipu koji je uspio upisati asistenciju ove sezone, a to je u oktobru uradio Angus Fraser James Gunn iz Stokea protiv Rotherhama.

David Brooks je u 44. minuti povisio na 0:4, a Jed Wallace je postigao jedini pogodak za domaće u 49. minuti. Konačan rezultat postavio je Dominic Solanke u 67. minuti.