Banja Luka 12°C

20.04.2021 / 22:48 Fudbal - Slavni njemački klub

Schalke ispao iz Bundeslige nakon 30 godina

Schalke je prvi put nakon 1991. godine ispao iz prvog razreda njemačkog nogometa.

Slavni njemački klub je u 30. kolu Bundeslige izgubio 1:0 u gostima kod Arminije te je izgubio i matematičke izglede za ostanak u ligi. Arminia je slavila golom Klosa u 50. minuti, a isti igrač je u 80. minuti promašio penal.

Schalke je već na kraju prošle sezone bio u golemim financijskim problemima, zbog čega su ga napustili brojni igrači, a ono što je mogao je prodao. Gubitak kvalitete osjetio se na momčadi koja je u 30 kola upisala samo dvije pobjede i četiri kola prije kraja više se ne može spasiti.

Klub iz Gelsenkirchena je u Bundesligi bio od 1991. godine, a 1997. godine osvojio je Kup Uefe. U nekoliko sezona borio se s Bayernom za titulu prvaka koju čeka od 1958. godine, a u zadnji trofej koji je osvojio je njemački kup iz 2011. godine.