Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

15.04.2021 / 19:30 Košarka - Trijumf na Grbavici

Čelik savladao Spars i osigurao Ligu za prvaka

Košarkaši zeničkog Čelika danas su na Grbavici u meču posljednjeg 24. kola prvog dijela Prvenstva BiH ostvarili veliki trijumf nad Sparsom od 64:78.

Za Zeničane je ova utakmica bila utakmica sezone pošto im je pobjeda bila potrebna da osiguraju plasman u Ligu za prvaka koju će igrati prvih pet timova na tabeli.

Čelik je s ovom pobjedom stigao na omjer od 15 pobjeda i 9 poraza, te sada ne mora ni pratiti ishode ostalih utakmica jer je siguran u Ligi za prvaka.

Današnji meč na Grbavici otvoren je izuzetno neefikasnom prvom četvrtinom koja je završila rezultatom 12:12, a potom Čelik preuzima vodstvo i na odmor odlazi s prednošću od 31:39.

U nastavku su držali sigurno odstojanje, a definitivan kraj za Sparse bio je četiri minute prije kraja kada trojkom Harisa Ćurevca gosti odlaze na +12 (58:70).

Na kraju je završilo 64:78.

Opet je u dresu Čelika briljirao Milivoje Božović sa 19 poena i 18 skokova, Ćurevac je ubacio 20 poena, dok je kod Sparsa izvrstan bio Kenan Kamenjaš sa 18 poena i 10 skokova.

Naravno, Ligu za prvaka igrat će i Spars, koji je na omjeru 17-6 i ostalo mu je da odigra još jedan meč.