Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

07.04.2021 / 23:04 Fudbal - Porto - Chelsea 0:2

Chelsea napravio veliki korak prema polufinalu Lige prvaka

Chelsea je na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, gdje je bio niminalni gost, savladao Porto sa 0:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Porto je u prvih pola sata bio bliži pogotku, a najbolju šansu je imao Mateus Uribe. Ipak, Chelsea je taj koji je došao u prednost. Iz prvog udarca prema golu Portugalaca, Mason Mount je doveo Plavce u vodstvo od 0:1.

Do kraja prvog dijela utakmice Porto je imao dvije dobre šanse preko Jesusa Manuela Corone i Pepea, ali rezultat se nije mijenjao. Na startu drugog dijela utakmice Mount je ponovo prijetio, no bez promjene rezultata.

Moussa Marega je imao odličnu šansu za portugalski tim u 51. minuti, no Edouard Mendy je sjajno odbranio. Porto je nastavio prijetiti, tako da su šanse imali i Marulanda Fernando Luis Dia u 57. i Marega u 72. minuti.

Nakon kontre Plavaca u 84. minuti Christian Pulisic je pogodio prečku, a Benjamin Chilwell je minutu poslije pogodio za 0:2 i riješio sve dileme.