Banja Luka 19°C
Bihać 15°C

07.04.2021 / 22:57 Fudbal - Liga prvaka

PSG pobijedio Bayern, Mbappe ponovo briljirao

Paris Saint-Germain došao je do velike pobjede protiv Bayern Munchena u golijadi na Allianz Areni u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, a bilo je 2:3.

Maxim Choupo-Moting je pogodio prečku u trećoj minuti, a odmah je uslijedila kazna na drugoj strani kada je pogodio Kylian Mbappe na asistenciju Neymara. Bavarci su imali neke šanse, ali je Marquinhos pogodio za 0:2 na novu asistenciju Neymara u 28. minuti.

Choupo-Moting je uspio smanjiti u 37. minuti na 1:2, a to je bio konačan rezultat prvog dijela.

Poslije šansi Benjamina Pavarda i Neymara u drugom poluvremenu, Bayern je nadoknadio zaostatak od dva gola. Thomas Muller je pogodio glavom za 2:2 nakon ubacivanja Joshue Kimmicha.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih. Mbappe je u 68. minuti u svom stilu pogodio i donio PSG-u novo vodstvo. Bavarci su do kraja pokušavali doći do novog gola. Blizu je bio David Alaba u 86. minuti, ali ostalo je 2:3, prenosi SCsport.