Banja Luka 6°C
Bihać 3°C

08.03.2021 / 23:18 Košarka - ABA liga

Zvezda u drugom poluvremenu slomila otpor Splita

Split je upisao večeras domaći poraz od Crvene zvezde (60:71) u okviru 20. kola ABA lige, a bosanskohercegovački košarkaš Sani Čampara u redovima domaćih ubacio je devet poena.

Rezultat je bio u egalu u prva tri perioda. Split je u nekoliko navrata dolazio i u vodstvo protiv favorita u večerašnjoj utakmici, a u posljednjih deset minuta ušli su sa pet poena zaostatka (49:54).

Beogradski klub je veoma dobro odigrao treću dionicu u kojoj su veoma brzo došli do značajne prednosti, tako da nisu imali problema istu zadržati do kraja susreta i slaviti.

Walden je bio najefikasniji na utakmici sa 24 poena, a tome je dodao četiri asistencije i skok. Kod gostiju još je samo Dobrić bio dvocifren sa 12 poena. Kod domaćih po 12 poena ubacili su Kedžo i Luković, a Ukić je dodao 11.

Naš Čampara na terenu je proveo skoro 18 minuta, a u tom periodu ubacio je devet poena. Pogodio je tri trojke iz četiri pokušaja.