Banja Luka 19°C
Bihać 15°C

06.03.2021 / 23:47 Fudbal - Pobjeda protiv Brightona

Leicester preuzeo drugo mjesto Premier lige

Nogometaši Leicester Cityja izbili su na drugo mjesto tabele engleskog prvenstva 2:1 gostujućom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 27. kola igranom u subotu.

Brighton je poveo u 10. minuti preko Lallane, ali u nastavku je prvo Iheanacho u 62. poravnao na 1:1, da bi pobjedu Leicesteru osigurao Amartey nakon što je 88. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg golmana Sancheza koji je krivo procijenio let lopte nakon kornera, prenosi Hina.

Drugi Leicester sada ima 53 boda, dva više uz utakmicu više od trećeg Manchester Uniteda, a 12 manje uz također utakmicu više od vodećeg Manchester Cityja.

Brighton je ostao 16. s 26 bodova, koliko ima i 17. Newcastle United, dok 18. Fulham, koji se nalazi u zoni ispadanja, ima 23.