Banja Luka 10°C
Bihać 9°C

06.03.2021 / 23:10 Fudbal - La Liga

Pjanić sa klupe odgledao trijumf Barce u gostima kod Osasune

Barcelona je ostvarila pobjedu protiv Osasune u utakmici 26. kola španske La Lige (0:2), a kod oba pogotka Katalonaca asistenciju je upisao Lionel Messi.

Enrique Barja je prvi zaprijetio na utakmici, a crveni karton Sergija Herrere u 20. minuti poništen je nakon intervencije VAR-a. U 30. minuti Jordi Alba je doveo Barcelonu u prednost na asistenciju Messija. Čak za osam od posljednjih 16 golova Albe asistirao mu je Argentinac.

Nedugo nakon pogotka Osasuna je imala dobru priliku preko Rubena Garcije, ali rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena. Katalonci su bili bolji u drugom poluvremenu, ali nije bilo mnogo pravih šansi, ali su gosti uspjeli doći do još jednog pogotka.

Ilaix Moriba, nova nada Katalonaca, udvostručio je prednost Barcelone. Osamnaestogodišnji veznjak prvijenac u dresu tima sa Nou Campa postigao je u 83. minuti na asistenciju Messija.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a niti je Miralem Pjanić ulazio u igru sa klupe.