Banja Luka 16°C
Bihać 13°C

24.02.2021 / 21:00 Fudbal - La Liga

Barcelona razbila Elche u drugom poluvremenu

Fudbaleri Barcelone upisali su rutinski trijumf nad Elcheom rezultatom 3:0 u zaostalom meču prvog kola španske La Lige.

Iako je na kraju djelovalo da je sve bilo lako po Katalonce na osnovu rezultata, to nije bio slučaj jer smo sve golove vidjeli u nastavku.

Od prve minute na terenu je bio bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić, ali ga je Ronald Koeman, u svrhu promjene taktike, izveo na poluvremenu i ubacio je ofanzivca Ousmanea Dembelea.

Već u trećoj minuti nastavka lijep gol postiže Lionel Messi, a isti igrač je u 69. minuti još jednim sjajnim potezom udvostručio prednost domaćina.

Konačnih 3:0 postavio je Jordi Alba na asistenciju Martina Braithwaitea u 73. minuti. Ovom pobjedom Barcelona je prišla na minus dva u odnosu na Real koji je na drugom mjestu i na minus pet u odnosu na Atletico Madrid koji ima i utakmicu manje.