Tuzla 13°C
Banja Luka 14°C

21.02.2021 / 16:59 Fudbal - Serie A

Inter razbio Milan i napravio veliki korak ka tituli prvaka Italije

Fudbaleri Intera su sa velikih 0:3 na San Siru danas savladali gradskog rivala Milana i napravili ogroman korak ka osvajanju Scudetta.

Nerazzurri su svom najvećem rivalu sada “pobjegli” na četiri boda petnaest kola prije kraja, a na ruku im u narednim sedmicama ide i raspored koji je prilično dobar.

Milanu je ovo drugi vezani poraz nakon što je u prethodnom kolu od Rossonera bila bolja Spezija. Gotovo cijelim dosadašnjim tokom Milan je bio lider, a sada je u ključnim trenucima sezone to mjesto prepustio Interu…

Mrežu Gigija Donnarumme je već u 5. minuti načeo Lautaro Martinez golom nakon dodavanja Romelua Lukakua, a s rezultatom 0:1 se otišlo i na odmor.

Brzo je pomenuti dvojac i u nastavku ugasio nadu Milana u pozitivan rezultat, pošto je Martinez u 57. minuti povisio na 0:2, da bi Lukaku devet minuta pslije postavio i konačnih 0:3. Za oba ova gola asistirao je Ivan Perišić.

Rade Krunić je meč odgledao s klupe za rezerve.