Banja Luka 9°C
Bihać 7°C

27.01.2021 / 15:57 Fudbal - Prijateljski meč

Prva utakmica Plavih u ovoj godini: Željezničar ubjedljiv protiv Neuma

Željezničar je odigrao prvi susret u ovoj godini. Plavi su kao gosti na stadionu Meteriz savladali domaći Neum sa glatkih 0:3.

Premijeligaš se dosta mučio u prvom poluvremenu, ali pred sami odlazak na odmor dolazi u vodstvo pogotkom Juričića s bijele tačke. Prethodno je Veselinović fauliran u šesnaestercu domaćih.

U drugom dijelu igra se potpuno otvorila, nekoliko puta je morao intervenisati i Željin vratar Fejzić. Ipak, Plavi uspjevaju udvostručiti prednost u 65. minuti, nakon odličnog šuta Lendrića na asistenciju Boje.

Sve dileme o pobjedniku izabranici Amara Osima otlkanjaju u 72. minuti. U petercu se dobro snašao 19-godišnji Salko Nargalić nakon jedne odbijene lopte i pogodio za 0:3.

Željezničar je igrao u sastavu: Bender, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Bojo, Alispahić, Veselinović, Kendeš, Lendrić, Juričić. U drugom poluvremenu su ušli Fejzić, Blažević, Miletić, Vrhovac, Subašić, Nargalić, Čeliković, Kulašin, Bekrić i Luka Malić.