Banja Luka 11°C
Bihać 10°C

21.01.2021 / 19:34 Rukomet - SP u rukometu

Hrvatska ubjedljiva protiv Bahreina, Mađari bolji od Brazilaca

Hrvatska je ubjedljivom pobjedom nad Bahreinom od 28:18 započela drugu fazu Svjetskog prvenstva u rukometu.

Bili su Kauboji sigurni protiv slabašnog protivnika, a oba poluvremena su dobijali sa po pet razlike, za konačnih deset i slavlje od 28:18.

Do pobjede je momke Line Červara vodio Horvat sa osam pogodaka, dok su po četiri dodali Martinović i Marić. Kod Bahreina je šest golova postigao Al-Sayyad.

U drugom duelu koji je odigran u istom terminu sastali su se Mađarska i Brazil, a Mađari su slavili sa sigurnih 29:23. Kapitalnu prednost je Mađarska stekla u prvom dijelu meča koji je dobila sa 16:11, a u nastavku Brazilci nisu imali snage da uzvrate i uvedu meč u neizvjesnu završnicu.

Nosio je večeras Mađare Banhidi sa pet golova, dok su po četiri dodali Sunajko, Mathe i Bodo.

Treba napomenuti i da su na President’s Kupu, takmičenju timova koji su eliminisani u prvoj fazi, svoj meč odigrali Angola i Kongo, a Kongo je slavio u drami sa 31:32.