Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

17.01.2021 / 20:09 Fudbal - Veliki povratak

Luka Jović dvostruki strijelac za Eintrachta u povratničkom meču

Schalke se vrlo brzo nakon samo jednog trijumf vratio starim navikama i večeras u Frankfurtu upisao poraz od Eintrachta, koji je slavio 3:1.

Andre Silva je doveo domaće u vodstvo u 28. minuti, ali tim iz Gelzenkirhena se već minut poslije vraća i stiže do poravnanja preko Hoppea. Bilo je već 1:1.

Viđena je velika borba u nastavku utakmice, koju je odlučio povratnik u redove Frankfurta Luka Jović, koji je postigao dva gola na povratničkom debiju iz Real Madrida i donio svom klubu pobjedu.

Pogodio je Jović u 72. minuti na asistenciju Kostića i riješio meč, a pobjedu svog tima je samo ovjerio još jednim golom duboko u sudijskoj nadoknadi.

Sead Kolašinac je s kapitenskom trakom oko ruke predvodio Schalke, a odigrao je cijeli meč.