Banja Luka 2°C
Bihać 2°C

15.01.2021 / 23:35 Fudbal - Savladali Bayer

Union Berlin na četvrtom mjestu Bundeslige

Fudbaleri Union Berlina savladali su favorizovani Bayer iz Leverkuzena rezultatom 1:0 u 16. kolu njemačke Bundeslige.

Ekipa iz Berlina, mimo svih očekivanja, igra fantastično ove sezone. Union je pobjedom protiv favorizovanog rivala stigao čak na četvrto mjesto u Bundesligi.

To je donio pogodak u 88. minuti susreta. Prethodno, dvije stopostotne šanse propustio je Cedric Teuchert za domaći tim, a najbolju u 50. minuti kada je bio sam ispred gostujućeg golmana i šutirao je, a lopta je pogodila obje stative i izašla iz gola.

Ipak, to nisu gosti kaznili, već je Union Berlin stigao do pobjedničkog gola u 88. minuti. Treća sreća za Teucherta, koji ponovo nije sjajno šutirao, ali je od golmana lopta se odbila u mrežu.