Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

15.01.2021 / 23:29 Fudbal - Briljira u Belgiji

Fantastični Smail Prevljak s dva pogotka srušio Anderlecht

Bosanskohercegovački reprezentativac Smail Prevljak srušio je Anderlecht sa dva pogotka za svoj Eupen u pobjedi rezultatom 2:0.

Anderlecht je kao favorit stigao na gostovanje Eupenu i tako je započeo meč. Od samog starta trajala je ofanziva gostiju, ali Anderlecht nikako nije mogao do gola.

Prelomni trenutak utakmice desio se u 40. minuti kada je Kemar Lawrence, bočni fudbaler gostujućeg tima, dobio direktan crveni karton i isključen je.

Eupen je u nastavku meča krenuo u ofanzivu, koja se na kraju i isplatila, a heroj je bio bh. napadač Smail Prevljak.

Bh. fudbaler je domaćina doveo u vodstvo u 75. minuti, da bi u 86. postavio konačnih 2:0. To je za Anderlecht drugi poraz u nizu, čime ova ekipa sve više zaostaje za liderom, Club Bruggeom, prenosi SCsport.