Banja Luka 11°C
Bihać 7°C

15.01.2021 / 19:37 Rukomet - Nakon velike drame

Senzacija u Egiptu: Japan uzeo bod Hrvatskoj

Odigrana su još četiri meča prvog kola Svjetskog prvenstva u rukometu, a nevjerovatnu dramu vidjeli smo u ogledu Hrvatske i Japana.

Hrvatska, koja tradicionalno na velika takmičenja ulazi sa ambicijama da dođe do medalje, imala je noćne more protiv Japana, selekcije protiv koje je, vrlo vjerovatno, pobjeda upisana na papiru i prije meča, ali je završeno remijem rezultatom 29:29.

Ipak, to nije bilo tako danas. Nevjerovatan meč odigrali su Japanci koji su prednost imali od samog starta. Ova selekcija imala je čak šest golova prednosti tokom većeg dijela prvog poluvremena, a na kraju je Hrvatska uspjela smanjiti na zaostatak od tri gola.

U nastavku Hrvati se vraćaju i hvataju priključak, ali je Japan držao vodstvo sve do posljednjih trenutaka kada su veliki favoriti izvukli remi.

Očekivanu i to vrlo ubjedljivu pobjedu upisala je Njemačka protiv Urugvaja rezultatom 43:14, dok je Argentina opravdala ulogu favorita protiv Konga i slavila rezultatom 28:22.