Banja Luka 7°C
Bihać 5°C

14.01.2021 / 20:36 Ostali sportovi - Treći poraz u tri meča

Sjeverna Makedonija ponovo savladala bh. odbojkaše

Odbojkaška reprezentcija Bosne i Hercegovine pretrpila je i treći poraz u isto toliko utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Po drugi put u kvalifikacijama je večeras od Zmajeva bila bolja Sjeverna Makedonija, koja je ovaj put bila i ubjedljivija, pošto je slavila sa velikih 3:0 u setovima.

Bilo je prilično tijesno u prva dva seta, ali oba su otišla na stranu Makedonaca, koji su u prvom slavili sa 25:20, a u drugom jako tijesno 26:24.

Zatim je u trećem došlo do pada u igri Zmajeva, te su reprezentativci Sjeverne Makedonije iskoristili i lagano priveli meč kraju pošto su posljednji set dobili rezultatom 25:13.

Podsjećamo, ranije je osim Sj. Makedonije Zmajeve savladala i Turska, te su naši momci već bez šansi za plasman.