Banja Luka 5°C
Bihać 3°C

13.01.2021 / 23:11 Fudbal - Superkup Francuske

PSG pobijedio Marseille, Pochettino osvojio prvi trofej

Paris Saint-Germain osvojio je još jedan Superkup Francuske, a večeras je na stadionu Bollaert-Delelis u Lansu pobijedio Marseille sa 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a jedini udarac u okvir gola završio je u mreži. Mauro Icardi je u 39. minuti pogodio za vodstvo Parižana.

Marseille je u drugom dijelu imao manje loptu u posjedu, ali je kreirao dosta šansi. No, ipak nisu imali snage doći do trofeja.

Prvo je Neymar iu 85. minuti iz penala pogodio za 2:0, a u 89. minuti Dimitri Payet je ublažio poraz Marseillea.

PSG je nastavio nevjerovatan niz u finalima domaćih kup takmičenja, a osvojili su ih čak 19 puta u posljednjih 20 utakmica. Ovo je bio prvi trofej za novog trenera Mauricija Pochettina.