Banja Luka 5°C
Bihać 4°C

10.01.2021 / 23:14 Fudbal - Serie A

Sassuolo namučio Juventus, ali Stara dama upisala velika tri boda

U utakmici 17. kola italijanske Serije A Juventus je na domaćem terenu pobijedio Sassuolo rezultatom 3:1.

Ovo je bila treći trijumf u nizu za Staru damu, koja se tako približila vrhu iskoristivši remije Rome i Intera.

Juventus je na početku prvog poluvremena imao dvije dobre šanse preko Cristiana Ronalda i Gianluce Frabotte, ali se rezultat u prvom dijelu nije mijenjao. U finišu prvog poluvremena Pedro Obiang je isključen i Sassuolo je ostao sa igračem manje.

Poslije šest minuta igre u drugom poluvremenu Danilo je doveo Staru damu u prednost. Ipak, već u 59. minuti Gregorie Defrel je na sjajan način izjednačio na 1:1. To je bio prvi primljeni gol Juventusa, kada je imao brojčanu prednost na trenu, još od susreta sa Milanom u oktobru 2013. godine.

Federico Chiesa i Ronaldo su prijetili u nastavku, a u 82. minuti Aaron Ramsey je pogodio za novu prednost torinskog kluba. U sudijskoj nadoknadi Ronaldo je pogodio za 3:1 i tako potvrdio pobjedu Juventusa.