Banja Luka 19°C
Bihać 16°C

31.12.2020 / 09:08 Košarka - NBA

Skromna partija Nurkića u ubjedljivom porazu Blazersa

Dvostruko gostovanje u losanđeleskom Staples Centeru ekipa Portlanda ipak nije uspjela zaključiti maksimalnim učinkom.

Nakon trijumfa nad Lakersima prije tri večeri, Trail Blazersi su sinoć pretrpjeli težak poraz od Clippersa, 128:105.

Tek u uvodnim minutama gosti su predstavljali ravnopravnog protivnika, ostatak meča protekao je u dominaciji kalifornijskog sastava.

Povratak na teren nakon dvije utakmice odsustva Kawhi Leonard je obilježio s 28 postignutih poena, Paul George je dodao 23 poena i 10 skokova. Kod Portlanda najefikasniji su bili CJ McCollum (25 poena) i Damian Lillard (20).

Jusuf Nurkić je pružio skromnu partiju. Za 23 minute u igri zabilježio je po četiri poena i skoka, dvije blokade (posebno je upačatljiva ona nad Sergeom Ibakom) i jednu asistenciju.

LeBron James je 36. rođendan proslavio na sebi svojstven način. U gostima kod San Antonio Spursa predvodio je Lakerse do pobjede od 107:121, postigavši 26 poena. Tako je nanizao 1000 uzastopnih mečeva sa dvocifrenim brojem poena. Prvi kojem je to uspjelo u NBA ligi.