Banja Luka 10°C
Bihać 9°C

29.12.2020 / 22:27 Rukomet - Po četvrti put

Kiel savladao Barcelonu u velikom finalu i postao rukometni prvak Evrope

U sudaru višestrukih prvaka Evrope u finalu EHF Lige prvaka večeras je Kiel savladao Barcelonu na parketu dvorane u Kelnu te tako osvojio svoju četvrtu titulu najboljeg rukometnog tima Starog kontinenta.

Još od uvodnih minuta njemački tim je imao blagu prednost, a prvo poluvrijeme zaključio uz vodstvo od 19:16. U istom ritmu rukometaši Kiela nastavili su nakon odmora, a pobjednika je praktično riješio pogodak Ekberga iz sedmerca za 30:26 na dvije i po minute prije kraja.

Do kraja meča igrači njemačke ekipe su rutinski zadržali prednost i slavili sa konačnih 33:28. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Niclas Ekberg (osam golova) i Sander Sagosen (sedam), a kod Barce Gomez Abello (deset).

Tako je Kiel nanio Barceloni prvi poraz nakon višemjesečnog niza, pehar prvaka Evrope nakon osam godina se vratio na sjever Njemačke. Ujedno je Filip Jicha postao jedini u historiji evropskog rukometa da se kao igrač i kao trener s istom ekipom popeo na kontinentalni tron.