Banja Luka 18°C
Bihać 16°C

23.12.2020 / 20:28 Fudbal - Serie A

Inter se namučio za pobjedu u Veroni i preuzeo lidersku poziciju

Inter je nastavio igrati u velikoj formi u Seriji A, a večerašnjom pobjedom u gostima nad Veronom od 1:2, Nerazzurri su preuzeli i vrh tabele, barem privremeno.

Uz dosta poteškoća je Inter stigao večeras do pobjede, a sve smo golove vidjeli u drugom poluvremenu. Lautaro Martinez je u 52. minuti Inter doveo u prednost golom na asistenciju Hakimija, ali se domaćin deset minuta poslije vraća u igru i preko Ilića stiže do poravnanja (1:1).

Ipak, Inter je imao spreman odgovor i na to, a u 69. minuti je Skriniar na ubačaj Brozovića pogodio za 1:2.

Do kraja nije bilo promjene i Inter je osvojio sva tri boda, dok je Verona ostala praznih ruku.

Inter je sada s 33 boda lider Serije A, ali Milan, koji ima dva manje, večeras igra svoj meč 14. kola protiv Lazija. Verona je devetoplasirana sa 20 bodova.