Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

20.12.2020 / 17:29 Fudbal - Serie A

Milan pobijedio i zadržao lidersku poziciju

Inter je u 13. kolu Serie A na Giuseppe Meazzi sa 2:1 savladao Speziju, a novajlija u ligi je pružio dobar otpor Nerazzurrima u ovom meču.

U prvom dijelu domaći nisu mogli naći put do mreže, ali su ipak u nastavku golovima Hakimija i Lukakua slomili otpor Spezije. Poraz gostiju je duboko u nadoknadi ublažio Piccoli.

Na pobjedničke staze se nakon dva vezana remija vratio lider na tabeli Milan, koji je u gostima sa 1:2 savladao Sassuolo.

Rafael Leao je na startu utakmice postigao najbrži gol ikad u Seriji A nakon nešto više od 6 sekundi, a drugi gol Milana bio je djelo Saelemaekers u 26. minuti.

Sassuolo je tek u finišu smanjio na 1:2 preko Berardija, ali Milan nije dozvolio da ostane bez cijelog plijena. Rade Krunić je odigrao drugo poluvrijeme ovog meča.

U preostala dva meča u istom terminu, Benevento je s 2:0 savladao Genovu, a Cagliari i Udinese su remizirali 1:1, prenosi SCsport.